Speca te mbushur me makarona nga Besnik Sadije Junuzi
Speca te mbushur me makarona nga Besnik Sadije Junuzi

Speca te mbushur me makarona nga Besnik Sadije Junuzi

Kuzhint.com

Per speca te mbushur me makarona dhe perime na duhen:

6. speca 3gota te ujit magarona (ashtu e kam ber Masen un)2 cukin(kungulleshka)2 speca te kuq1 qep mesatareerza te perziera ​katrora per supe ose me leng mishi uji Pergaditja;

Ne fillim, i skuqim te gjitha perimet pastaj I shtojm makaronat I skuqim se bashku me pas I mbushim specat.

Pasi te perfundojm me mbushjen e specave i hedhim uje te vluar te perzier me katrora per supe ose me leng mishi uji eshte pa mas e shihni me sy sa duhet

j Mund te behet edhe me mish te bluar;

Ju beft mire nese vertet i gatuani.


Fjalet kyqe : gjellera  speca  mbushur  makarona  pasta  besnik  sadije  junuzi  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Ëmbëlsirë me krem çokollade
Qokollate e ngroht e bere ne shtepi
Kifle me kakao