Speca te ferguar me veze nga ne
Speca te ferguar me veze nga ne

Speca te ferguar me veze nga ne

Kuzhint.com

Përbërsit e recetës :

5 speca te ndryshem, 5 vezë , krypë , 100 ml vaj

Pregaditja e recetës :

Presim specat ne kubike ose sipas deshires dhe i vendosim ne nje tigan me vaj qe te skuqen, ne nje pjat i rrahim vezet me pak krip dhe pasi specat jan skuqur shktojm vezen e rrahur ne tigan, marim nje luge dhe i perziejm ngadal derisa te piqen dhete skuqen vezet per 3-4 min.

Te dashur miq besoj se kete recet e din qdo kush me e pergadit por ne e postun sipas menyres ton se si e gatuajm ndersa ju munt te na shkruani dhe te na tregoni menyra tjera gatimi se si i beni neper shtepit e juaja.

Ju faleminderit per mirkuptim.


Fjalet kyqe : gjellera  speca  ferguar  veze  tegatuajm  video  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Fasule te bardha ne salce domatesh me fleta mente per rumpsteak
Kek Me Qumesht Te Kondensuar
Pulë me xhenxhefil dhe limon