Speca të mbështjellë me proshutë
Speca të mbështjellë me proshutë

Speca të mbështjellë me proshutë

Kuzhint.com

Përbërësit për këtë recetë:

8 lugë krem djathi,

8 feta proshutë,

Përgatitja:

Pritini specat me një prerje për së gjati, me kujdes hiqni farat.

Mbushini me krem djathi.

Duke filluar nga fundi mbështillni me proshutë, nëpër gjatësinë e specit.

Përsëriteni me të gjithë specat.

Vendosini në skarë, ose në furrë dhe kthejini herë pas herë derisa proshuta të marrë ngjyrë. living. al


Fjalet kyqe : gjellera  speca  mbeshtjelle  proshute  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Embelsire me lenge Fanta
Xhenxhefili për dhimbje ne shpinë
Ëmbëlsirë e lehtë