Speca me laker turshi
Speca me laker turshi

Speca me laker turshi

Kuzhint.com

Perbersit:

  • Speca somborka te shendosha
  • Laker e grire imet
  • Spec djeges (sipas deshires)
  • Kripe
  • Karrota te grira sipas deshires

Pergaditja;

Specat lahen dhe u hiqen bishtat.

Lakra grihet imet, i shtohet karrota dhe speci djeges dhe kriposet sipas shijes dhe mbushen specat dhe lihen te qendrojne 12 ore dhe pastaj i shtohet uji i vluar me kripe sipas shijes dhe i qitet uje derisa te mbulohen specat dhe mbyllet ena mire. /prmagazine. info/


Fjalet kyqe : turshi  speca  laker  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Çfarë duhet të bëj që fëmija im të flejë më gjatë
Role e pa pjekur
Embelsir me çokolad dhe kokos