Si ta përgatitim një pije me luleshtrydhe
Si ta përgatitim një pije me luleshtrydhe

Si ta përgatitim një pije me luleshtrydhe

Kuzhint.com

Perberesit:

700 gr luleshtrydhe,

20 gr krem embelsirash,

Pergatitja: Pastroni luleshtrydhet, lajini, thajini dhe me pas futini ne frigorifer per 20 minuta.

Nderkohe merrni nje kokerr limon dhe qerojeni.

Merrni nje ene te vogel ne te cilen te hidhni sheqerin pluhur me gjysem gote uje, lereni te shkrije deri sa te perftoni nje shurup homogjen qe me pas do ta ftohni.

Ne nje frulator vini luleshtrydhet, shurupin me sheqerin pluhur dhe limonin, frulojini mire dhe me pas perberjen futeni perseri ne frigorifer (ngrirje)per 10 minuta.

Lengun e perftuar hidheni ne gota te dekoruara me luleshtrydhe dhe gjethe mente.


Fjalet kyqe : pije  ndryshme  pergatisim  luleshtrydhe  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Rollad me banane dhe krem
Mufins te ndara ne dy ngjyra
Per ju qe keni problem me gjinjet, nje metode si ti sheroni!