Shishja qe piu ky fëmij ja se çka i beri
Shishja qe piu ky fëmij ja se çka i beri

Shishja qe piu ky fëmij ja se çka i beri

Kuzhint.com

Sonny Arthur, ka gëlltitur detergjent duke menduar që ishte limonadë.

Shishja që piu përmbante copëza të vogla kristali me acidDjaloshi i vogël kishte filluar të vjella dhe goja tij kishte filluar të bymehet.

Nëna e tij Vikki Arthur tha se ishte e tmerrshme, të vjella si ajo e çunit të saj nuk kishte parë ndonjëherë.

Ishte e vjellura më e tmerrshme që kam parë ndonjëherë.

Fytyra e tij nuk do të më largohet nga mendja për gjatë tërë jetës sime.

Nëna e tij kishte mbaruar me detergjent pastrimin e banjos, dhe e kishte lënë afër kabinës së dushit.

Por Sonny e ngatërroi atë me limonadë, dhe kristalet që ishin brenda në shishe kanë pasur efekt shkatërrues.

Mjekët nuk ishin në gjendje për ta neutralizuar acidin, pastaj tymi u përhapë në mushkëritë e tij duke i’a bërë të vështirë frymëmarrjen.

Efektet e detergjentit do të jenë të përjetshme dhe Sonny detyrohet për të shkuar në spital çdo dy javë.

Babai i tij shtoi: Është e vështirë për ta përcaktuar se sa copëza kristali ka në mushkëri sepse aparati fotografik nuk ka mundësi të futet aq poshtë.

Mirëpo për Sonnyn ky do të jetë një udhëtim i gjatë dhe i ngadaltë.

Ai është një fëmijë i vogël por i guximshëm.


Fjalet kyqe : keshilla  kujdes  nena  vjeqari  konsumoi  detergjent  lufton  jeten  foto  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Disa mënyrat natyrale për mirëmbajtjen e duarve
Torte per femije; me puding dhe keksa
Fasule tradicionale në tavë