Sallatë me oriz integralë
Sallatë me oriz integralë

Sallatë me oriz integralë

Kuzhint.com

PERGADITJAE SALLATES;

Kjo sallat behet me oriz integral ku ne fillim ee ziejm orizin me krip e shperlajm me uj te ftoft, pastaj ne nje en tjeter grim perime sipas shijes, une kam perdor qepe te bardha dhe te kuqe, nje thelb hudher, vaj ulliri, 1 lug ufulle te molles, 2 karrota, veze te ziera pak piper te zi sa per shije, 2 lug ajk.

Sallata tjeter ka 3 domate, 2 tranguj, djath koper sa per zbukurim, uthull krip, qep, pak sos per sallat.

Nese i gatuan shpresoj tju pelqej.


Fjalet kyqe : sallata  sallate  oriz  integrale  letaa  gashi  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Embelsir me  krem djathi(mascarpone),
Torte me rende me limon
Lëngu që shëron kollën me shpejtësinë e vetëtimës