Sallat  me fileto pule nga tegatuajm
Sallat me fileto pule nga tegatuajm

Sallat me fileto pule nga tegatuajm

Kuzhint.com

Perbersit;

-2oo gr fileto pule,

-150 gr perime te freskta si;

-3 karota,

-2 qep te fresketa,

-1 domate-sallat tegjeldert,

-50 gr ullinj te mbushurme speca te kuqe,

-1 tranguj( kastravec),

-Vaj ose gjalpe per kaverdisje,

-melmesa dhe krip sipas shijes

Pergatitja:

Marrim nje tigan me vaj dhe ne te e qesim fileten e pules te prera ne kube apo si te deshironi i shtojm nje luge kafe melmesa dhe i kuaverdisim derisa te jen gati per ngrenje ku dhe e largojm mishin nga dhe e leme ne nje ene menjan dhe ne tigan shtojm edhe pak yndyr dhe ne te i kaverdisim karotat e freskta po gjysem te ziera per 10 minuta

Pasi te kemi perfundu me te gjitha zirjet ateher bejme servimin e tyreduke i grir tegjithe perbersir dhe duke i rendit si ne ne foto ose sipas deshires se juaj.

Ju beft mire!

Receta e pregaditura nga ne


Fjalet kyqe : sallata  sallat  fileto  pule  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Sa është i dobishëm konsumimi i misrave
Lëvorja e limonit mbron lëkurën nga kanceri
Havellë turke (tranhallvë) nga ne