Salate me cherry domate
Salate me cherry domate

Salate me cherry domate

Kuzhint.com

Perberesit: 250 gr Cherry domate Nje avokado 150 gr Miser turshi i konservur 2 Luge gjelle korianda e fresket e bluar Perbersit per salcen: Lengu i nje limoni 3 Luge gjelle vaj Nje luge gjelle mjalte Krip, piper sipas deshires Nje thelp hudhre e bluar Pak piper i kuq pluhur djeges Pergaditja: Domatet i pastrojme, i presim ne dy pjese dhe i hedhim ne nje ene te thelle.

Avokados ia largojme levoren dhe berthamen dhe e presim ne katrore jo shume te vogel dhe i hedhim te domatet.

Misrin e kullojme per tia larguar lengun dhe e hedhim te ena me domate.

Ia qesim siper 2 luge gjelle korianda. Per salcen bashkojme te gjithe perberesit tjer te mbetur dhe e rrahim me tel kuzhine ku kete salce pastaj e hedhim te salata dhe me kujdes e perziejme me luge gjelle. Ju beft mire! Perkthimin e ka bere faqja ne facebook Te gatuajm. Burimi: http://charlieatcisco. wordpress. com/


Fjalet kyqe : sallata  salate  cherry  domate  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Mishe  pule me kerpudha e domate
Supë karrotash me kos
Pije me shafran te indis