Rizoto me sos domatesh si  dhe me mishë pule
Rizoto me sos domatesh si dhe me mishë pule

Rizoto me sos domatesh si dhe me mishë pule

Kuzhint.com

Përbërsit e recetës :

2 qepe te mesme 2-3 thelpinje hudhra dy speca vaj ,veget piper te zi piper fara te bluhura te piperit te kuqe chicken biryani (erza) domate pure , kofshat te pules oriz

Pregaditja e recetës :

Prejm imet 2 qepe te mesme, 2-3 thelpinje hudhra, dy speca pastaj i qesim ne nje tigan me vaj.

Shtojm veget, piper te zi, piper fara bluhuta te piperit te kuqe, chicken biryani (erza) domate pure dhe i perziejm te gjitha se bashku.

I fergojm dhe pastaj ia shtojm edhe kofshat (ose te plota ose te prera ne copa si te deshironi (kaqikat) e pules.

Se bashku i fergojm ne temperatur mesatare.

Orizin e ziejm si gjithemon vetem me uje dhe krip si pilaf dhe ne fund e sherbejm dhe bejme dekorimin si ne foto.


Fjalet kyqe : gjellera  rizoto  sosdhe  mishe  pule  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Mantia me mishë
Si të depilohuni me dyllë nga sheqeri
Televizioni nuk është i mirë për bebe