Qofte të mbushura me veze
Qofte të mbushura me veze

Qofte të mbushura me veze

Kuzhint.com

Përbërsit e recetës :

500 gram mishe, 1 karrot dhe 2 qepe, kripe biber dhe veget, piper te kuq te bluar, patate dhe kepurdha, veze dhe krem pana

Pregaditja e recetës :

Qofte te mbushura me veze te ziera si dhe te shoqruara me sos me kepurdhe dhe krem pana te pergatitura nga Bekim Zogaj.

Ne fillim i bashkojm 500 gram mishe te bluar me 1 karrot te bluar imet, 2 qepe, kripe, biber, veget, piper te kuq te bluar dhe i perzijm mire pastaj e marrim dhe i ndajm ne pjes te barabarta dhe vezen e zier ia vendosim mbrenda e mbshtjellim, mire me dore ne form topi si ne foto i renditim ne tepsi dhe i pjekim ne furre ne 200 grat pastaj pasi te pjeken sipas deshires i sherbejm edhe me patate me kepurdha si dhe me krem pana siq i kame bere une mundesh me sose te ndryshme.


Fjalet kyqe : qofte  mbushura  veze  ziera  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Dieta vegjetariane kundër shtypjes së lartë të gjakut?
Biskota me kajsi
Kulaç me kos