Pulë e stilit “Cordon bleu”
Pulë e stilit “Cordon bleu”

Pulë e stilit “Cordon bleu”

Kuzhint.com

Numri i personave 6 persona Përbërësit 2 paketime Keskinoğlu Cordon Bleu 1 gotë vaj ulliri Ravika 3-4 degëmajdanoz Metoda e gatimit Në një tigan, ngrohni vajin e ullirit. Nxirrni pulën Cordon bleu nga paketimi dhe fërgojeni deri satë merr ngjyrë kafe të lehtë nga të dyja anët. Mbi pulën e gatuar hidhni majdanozin e grirë dhe shërbejeni të nxehtë. Ju bëftë mirë!


Fjalet kyqe : gjellera  pule  stilit  cordon  bleu  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Torte me biskota
Torte me mandarina dhe schmand
Ja pse duhet të përdorim piper të zi