Pogaqe me mielle misri dhe me sugjuk
Pogaqe me mielle misri dhe me sugjuk

Pogaqe me mielle misri dhe me sugjuk

Kuzhint.com

Pogaqe me mielle misri dhe me sugjuk nga Vesa Nina

Perbersit dhe pergaditja--- nje nje en te thelle i qesim 1 gote jogurt ose kos, 1 gote qumesht, 1 tas shmand, 1 filgjan kafe vaj, 2 veze , 1 pecive, kripei perziejm mire pastaj ia shtojm edhe mielle misri deri sa te behet nje brum I bute dhe jo shum I lengshem pastaj e qesim ne tepsi dhe siper i vendosim sugjuk si ne foto dhe e pjekim ne temperatur 190 grad.


Fjalet kyqe : brumera  pogaqe  mielle  misri  sugjuk  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Tagliatele me mishë dhe perime
Revani me kos
Metoda per ruajtjen e perimeve pa frigorifer