Pogaçe te vogla me djathë
Pogaçe te vogla me djathë

Pogaçe te vogla me djathë

Kuzhint.com

Perbersit;

Miell sipas nevojes

​3ve, 3gota te qajit vaj, 3gota te qajit kos, 2 peciva, djath ose gjizë, majdanoz, pak krypë.

Pergaditja;

Ne nje ene te madhe i perzihejm gjithe perbersit derisa te formojm nje brum te ngjeshur dhe nga ky brum i ndajm kulaqe te vegjel dhe i renditim ne tepsi jo afer njera tjetre duke i lyer siper me pak vaj dhe te kuq te vezes dhe susam. pastaj i pjekin ne furre te nxeht ne 200 grad derisa te marrin ngjyren e deshiruar apo edhe si ne foto.


Fjalet kyqe : brumera  pogaqe  vogla  djathe  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Si ti rrisni flokët me Hithër si dhe efektet kuruese të saj
Torteza (keke)me puding
Torte me mandarina dhe ajke (kreme panna)