Pite me molle
Pite me molle

Pite me molle

Kuzhint.com

e shpejt dhe e shijshme

Ingredients

  • 5 ve
  • 10 luge te supes sheqer
  • 1 gote qumeshte
  • 1 gote vaj
  • 1 qese sheqer vanileje
  • 3 gota e gjysem miell

Pergatitja:5 vezet te tunden mire me 10 luge te supes sheqer, pastaj shtohet 1 gote qumesht dhe nje gote vaj. shtohet 1 qese sheqer vanileje dhe 3 gota e gjyem miell. lyhet tepsia me margarin, e zbrazim gjysmen e mases dhe pastaj qesim disa molle te grira ne grise. pastaj qitet siper pjesa tjeter e mases dhe futet te piqet ngadal rreth 45 minuta.


Fjalet kyqe : brumera  pite  molle  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Si të humbni peshë me anë të një kafeje
Pispili (pite)me miell misri
-Krofne-