Patate gullash me gjel deti fileto
Patate gullash me gjel deti fileto

Patate gullash me gjel deti fileto

Kuzhint.com

Perberesit per nje person: 250 gr Patate 2 Qep Nje karrot Nje luge qaji vaj Nje luge qaji salce domate 200 ml Leng supe 30 ml Ajke Krip, piper 75 gr Champignons 100 gr Fileto nga gjel deti Pergaditja: Patate i qerojme dhe i presim ne katrore.

Marrim qepen dhe karroten e qerojme dhe e presim ne katrore.

Hedhim vaj ne tigan e lem mbi zjarr te nxehet pastaj ia shtojme qepen dhe karroten.

Pasi te fillojne te piqen ia shtojme patatet dhe salcen nga domatet.

I perziejme.

Pas 3 minutave ia shtojme lengun e supes dhe ajken.

I hedhim krip e piper sipas deshires e mbulojme tiganin dhe ne temperatur te ulet i lem te zihen perimet 12 minuta.

Mbasi te mbaron koha e zierjes ia shtojme champingonat e pastruara dhe te pergjysmuar.

E lem edhe 5 minuta te tjera qe te zihen se bashku.

Fileton e pjekim ne tigan me pak vaj 8 minuta pastaj e servojme ne pjate se bashku me perimet. E perkthyer nga www. tegatuajm. com Quelle: kochen. bildderfrau. de


Fjalet kyqe : gjellera  patate  gullash  gjel  deti  fileto  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Patate ne furre me shkelqim
I doni 10 kg më pak për 10 ditë, mbajeni dietën me oriz
Embelsire  e zbutur me shurup me kakao