Pasta me salmon, karkaleca deti dhe spinaq
Pasta me salmon, karkaleca deti dhe spinaq

Pasta me salmon, karkaleca deti dhe spinaq

Kuzhint.com

Perbresit:

200 gr Salmon i prere ne permasa katrore ose drejtekendshi100 gr Karkaleca deti100 gr Spinaq i zier dhe i kulluar mire1-2 karrota te ziera dhe te prera ne form shkopi5 Cherry domate100 ml AjkeKrip, piper te zi, ereza te perziera 300gr Pasta

Pergaditja:

Sparim ziejme pastat sipas udhezimeve qe shenojne ne pako. Marrim nje tigan dhe hedhim pak vaj ulliri dhe skuqim salmonin dhe karkalecat.

Pastaj shtojme spinaqin, karrotat, ajken dhe e lem te zihet 2 minuta.

Krejt ne fund ia shtojme pastat e ziera, kripen, piperin, erezat e perziera dhe cherry domatet te prera ne dy pjese.

E lem edhe 1-2 minuta mbi zjarre pastaj e largojme dhe e servojme ne pjata.

E pergaditur nga TeGatuajm.


Fjalet kyqe : gjellera  pasta  salmon  karkaleca  deti  spinaq  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Kepurdha të mbushura me sos
Maske nga majdanozi për  nje fytyrë të pastër
Çaji i gjelbër përmirëson punën e trurit