Oblland me jaffa
Oblland me jaffa

Oblland me jaffa

Kuzhint.com

Perbersit; *2 kore obllanda * 7 lugë qumësht *200 g sheqer (mund dhe pluhur) *250g margarinë / gjalpë *150 g arra ose kokos * 200 g biskota të Petit * 3 copë vezë * Çokollatë e errët 100g * 2 kuti të keksave Jaffa Përgatitje Shkrihet margarina ne temperatur te ulët, shtojm qumështin dhe sheqerin dhe përziejem derisa të shkrihet sheqeri. pastaj shtojm çokollatën, biskotat dhe arrat dhe në fund shtoni vezë duke i përziergjithmon ne temperatur te ulët për disa minuta.

Lini të ftohet pak. I prejm dy obllandat sa ne foto dhe marrim njeren e lyejm me gjysmën e e kremit, pastaj biskotat Jaffa (biskota zhytem në qumësht). vendosim edhe pjesen tjeter te kremit dhe ne fund ia veme obllanden tjeter duke e shtypurme duar leht dhe e leni nje nate qe te ftohet burimi; coolinarka. com Perkthimi>>http://tegatuajm. com/


Fjalet kyqe : embelsira  oblland  jaffa  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Kekë me limon
Pet te mbushura
Rafaelo prej patateve