Nohut me mishe pule nga Kaltrina  Berisha
Nohut me mishe pule nga Kaltrina Berisha

Nohut me mishe pule nga Kaltrina Berisha

Kuzhint.com

2 gota nohut ku nje nate perpara i vendos ne nje tengjere me uje për tu zbutur pastaj në nje tengjere qesim vajin dhe ne te i fergojm 2 qep pastaj mishin e zire me par të pules bashke më qepet i fergojm kur marin nje ngjyre hedhim 1 lug salce domates dhe 1 lug salc biberi të kuq dhe 1 domate ne rende pası i fergon mire kto hedhim nohutin e zbutur dhe perzin në zjare te ngadalshim hedh lengun e pules qe e kemi me krip biber të zi dhe e zine deri sa zbutet nohuti për 30min.

Si keshille nga Kaltrina Berisha!Nohutin mund ta gjeni ne markete të medha.

Nohut eshte i pasur me vitamin b me kalcium, hekur, fosfor e shum e shum vitamina tjeraEsht i mire edhe për nenat që japin gji eshte i mire dhe energji të jep për zemer eshte i mire për eshtra si dhe për lekur. ​


Fjalet kyqe : gjellera  nohut  mishe  pule  kaltrina  berisha  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Gurabija  nga Vesa Nina.
Kadaif
Pogaqe me djathë dhe spinaqë