Nje pije qe ndihmon ne uljen e kolesterolit dhe ynydrnave te tepërta
Nje pije qe ndihmon ne uljen e kolesterolit dhe ynydrnave te tepërta

Nje pije qe ndihmon ne uljen e kolesterolit dhe ynydrnave te tepërta

Kuzhint.com

Qfar permban Majdanozi?

Majdanozi është i përbërë nga dy përbërës të dobishëm, njëri është vaji esencial dhe flavonoidët.

Vaji jep aromën e fortë ndërsa flavonoidet janë ato që luftojnë kundër toksinave të rrezikshme.

Kur majdanozi përzihet me lëng limoni, majdanozi jo vetëm që stimulon qarkullimin e gjakut por gjithashtu ul sasinë e kolesterolit në trupin tuaj.

Kjo përzierje ka ndihmuar disa njerëz të shërohen nga kolesteroli dhe ynydrnat e tepërta me aq shumë shpejtësi që ata mjekët ishin të befasuar.

Përbërësit:

1. 5 litra ujë, 3 gjethe të madhësisë së mesme majdanoz, 1 kg limon, pak sodë bikarbone (sodë të bukës).

Përgatitja e lëngut:

Përdorni sodën bikarbone për të larë limonin.

Vendosi limonat në ujë të ftohtë për një orë.

Ngrohe ujin derisa të vlon dhe pastaj lërë atë të ftohet.

Kur uji të ftohet, preni limonat dhe majdanozin dhe vendosini në të.

Mbulojne këtë lëng dhe lëreni në frigorifer për një ditë të plotë.

Pas 24 orëve, këtë përzierje vendoseni në një mikser elektronik.

Vendoseni sërish në frigorifer dhe konsumoni 10 ml nga kjo përzierje çdo ditë për të parë rezultate.


Fjalet kyqe : pije  ndihmon  uljen  kolesterolit  ynydrnave  teperta  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Kifle te mbushura me gjize
Tav me qofte ne furre
Embelsir e mirë me vishnje