Musak sipas www.tegatuajm.com
Musak sipas www.tegatuajm.com

Musak sipas www.tegatuajm.com

Kuzhint.com

Perbersit per 6 persona:

300 gr mish i grir

1 spec jeshil

Erza te ndryshme

Vaj per kaverdisje

300 ml qumesht

Erza te ndryshme

Pergaditja: ne nje tigan fergojme qepen me karrote dhe specin jeshil me vaj pastaj shtojme mishin dhe erzat e ndryshme pasi te fergohen mire marrim qerojm patate dhe i pastrojme more dhe i presim trumbullake.

Marrim pastaj nje tave qelqi dhe rendisim ne fillim patate pastaj hedhim mishim dhe keshtu me radh deri sa te perfundoj hargji.

Ne fund marrim qumeshtin dhe ne te thejm 4 veze dhe i hedgim erza i tundim more dhe e hedhim ne taven me patate e mbulojme me leter alumini dhe e fusim ne furre per 60 min ne tem 220 grad.

Ne fund ia largojm letren vec sa te skuqet siper.

Ju befte mire


Fjalet kyqe : gjellera  musak  sipas  tegatuajm  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Petulla me patate ne furr
Qofte nga tegatuajm.
Musak sipas www.tegatuajm.com