Mufinss te njelmet
Mufinss te njelmet

Mufinss te njelmet

Kuzhint.com

Receta e pergaditur nga>>Egzontina Ismaili

Perbersit :

  • 2 ve
  • 3 gota te qajit kose
  • 1 gote te qajit vaje
  • krip sipas shijes
  • 5 filgjana te kafes mielle
  • 1 pecive
  • susam

Pergaditja ;

Ne nje ene i qesim te gjithe kta perberes dhe i perziejm me tel kuzhine pastaj ne kete mas ia qesim edhe 5 filgjana te kafes mielle te perzier me peciv.

Masen e pergaditur e qesim ne tepsi e cila duhet te jet per mufinssa duke ia vendosur siper susam ne te qdo mufinsse .

I pjekim per 20 minuta ne temperature 250 grade.


Fjalet kyqe : brumera  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

 Revani me Niseshte
Ëmbëlsirë e shpejtë
Snikers torte nga Argetime Telqiu Ballanca