Mrekullia e lëngut per humbje peshe
Mrekullia e lëngut per humbje peshe

Mrekullia e lëngut per humbje peshe

Kuzhint.com

Mrekullia e lëngut: për pesë ditë tre kilogramë më pak!

Përbërësit:

Nje tuf me majdanoz,

Nje gote me uje

Nje limon te fresket

Përgatitja:

Prejm imët majdanozin (mundësisht me një blender)pastaj e shtrydhim lëngun e limonit dhe se bashku i derdhim ne një gotë me ujë due i perzier mire.

Lëngun e fituar duhet ta konsumojm në mëngjes në një stomak bosh, vetëm 5 ditë, dhe pastaj duhet të bëjëm një pushim për 10 ditë.

Ky lëng ndihmon në djegien e kalorive, të ushqyer trupin tonë me vitamina dhe minerale.

Përveç kësaj si keshille majdanozi përmirëson tretjen.

Kjo eshte nje diet shume e leht dhe e shpejt per ata qe kan nevoj te humbin peshem e tepert.

Shperndaje tek miqte !


Fjalet kyqe : keshilla  mrekullia  lengut  humbje  peshe  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Përse shërbejnë këto qese të vogla ???
Pite me kungullë dhe speca të gjelbërt
Torte -suffle- me  çokollate (lava cake)