Mishe pule me kepurdha dhe pure nga Lulja La
Mishe pule me kepurdha dhe pure nga Lulja La

Mishe pule me kepurdha dhe pure nga Lulja La

Kuzhint.com

Pire te pergaditur pak me ndryshe me vaj, qep edhe halta,

Mishe i pules dhe kepurdha te ferguara ne vaj mishi duhet te jet i zier me par pastaej e fergojm edhe me pak veget si dhe

Servimin e bejm edhe me sallat me domate, kastravec, qepe, ullinje, vaj ulliri pak leng limoni dhe djathe feta.

Per masen e perberseve vendosi ju se per sa antar duhet ta pergaditeni!!


Fjalet kyqe : gjellera  mishe  pule  kepurdha  pire  lulja  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Pogaqe   me form te bukur
Ja se qfar mund te beni kur gjella e juaj eshte shume  e kripur!
Biskot me mjaltë, për një mëngjes të përkryer