Mini torte me cokolad
Mini torte me cokolad

Mini torte me cokolad

Kuzhint.com

Perbersit:

Qumësht 1 filxhan

1 filxhan vaj

Sheqer 3/4 filxhan

1 lugë çaji arra te bluara

7-8 copa e kajsi të thata

1 levore portokalli

Pluhur per pjekje 1

3/4 gota miell

Mbushja: 60 g çokollatë e errët

Përgatitja: Rrahim vezen me sheqerin dhe qumeshtin, pastaj shtojme perbersit e tjere si vajin, arrat e bluara, kajsit dhe levoren e portokallit, pasi masa te jete bashkuar hedhim edhe sheqer vaniljen pastaj peciven e bashkojme me miellin dhe me luge e hedhim ngadal duke e perzier me tel kuzhine, masene e pergadiur e hedhim ne tepsi me forma si ne foto te cilat e formojne vrimat te mini torte dhe i pjekim ne temp:180 grad per 25-30 min.

Pasi te piqen e leme te ftohen dhe i mbushim me cokolad te shkrir.

ju bëftë mirë


Fjalet kyqe : embelsira  mini  torte  cokolad  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

EMBELSIR ME KREM VANILJE
 Biskota dy ngjyrshe me rrushe nga tegatuajm
Petulla me sheqer shume te shpejta nga tegatuajm