Mantija te shijshme
Mantija te shijshme

Mantija te shijshme

Kuzhint.com

Perbersit:

Nje pete e gateshme,

9 Luge qaji sos,

9 Luge gjelle speca te pjekur dhe te prere ne copa te vogla,

9 Luge gjelle kaqkavall i bluar,

Nje veze,

Nje luge gjelle uje i ftohet,

Krip dhe piper sipas deshires

Pregaditja;

Per ecurin e mbushjes shiko foton.

Peten e presim ne katrore me permasa 4x4 cm.

Mbasi ti mbushim katroret ia lyejme rrethin e katroreve me vezen

e rrahur me nje luge gjelle uje te ftohet pastaj i bashkojme dhe prap siper i lyejme me ve.

Duhet te pjeken ne furre 20 minuta.

Ju beft mire!


Fjalet kyqe : brumera  mantia  mbushura  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Salmon me senf dhe patate
Si ti largojm nga shtëpit tona energjin negative?
Bombica me zemer kumbulle