Mantija shumë të shijshme
Mantija shumë të shijshme

Mantija shumë të shijshme

Kuzhint.com

Perbersit:

Nje pete e gateshme,

9 Lugë qaji sos,

9 Lugë gjelle speca te pjekur dhe te prere ne copa te vogla,

9 Lugë gjelle kaqkavall i bluar,

Nje veze,

Nje lugë gjelle uje i ftohet,

Kripë dhe piper sipas deshires.

Pregaditja;

Per ecurin e mbushjes shiko foton.

Peten e presim ne katrore me permasa 4x4 cm.

Mbasi ti mbushim katroret ia lyejme rrethin e katroreve me vezene rrahur me nje luge gjelle uje te ftohet pastaj i bashkojme dhe prap siper i lyejme me ve.

Duhet te pjeken ne furre 20 minuta.

Ju beft mire!


Fjalet kyqe : brumera  mantia  mbushura  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Kollepite me spinaqe nga Lulja La
Salsa Hummus
Puding me dy ngjyra