Makarona ne tav nga Arben Llugaxhiu
Makarona ne tav nga Arben Llugaxhiu

Makarona ne tav nga Arben Llugaxhiu

Kuzhint.com

Pergaditja:

Ne nje   tigan ne fillim qesim  pak vaj pastaj shtojm 
50 grm proshut ,
30 gr kerpudha,

nje domate, 
nje spec te verdhe ,
pak kryp ,pak biber te zi ,gjengjefill dhe i fergojm per nja 2 minuta pastaj i hedhim makaronat ne tigan dhe se bashku prap i fergojm edhe per 2 minuta .Pasi ti i kemi fergu   i qesim  me nje tav dheu ku siper i hedhim kashkavall dhe djath te bardhe .Taven e fusim ne furre te te nxeht ne 200 grad edhe per nja 10 minuta tjera.

Ju beft mire nese i pergaditeni! 

Fjalet kyqe : gjellera  makarona  arben  llugaxhiu  
Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Biftek dhe mish i bardh me perime
Sallatë me fasule
Torte me pika