Makarona me spinaq gatuar nga Alba Sh Rrahmani
Makarona me spinaq gatuar nga Alba Sh Rrahmani

Makarona me spinaq gatuar nga Alba Sh Rrahmani

Kuzhint.com

Perbersit:

Makarona

Spinaq

Hudher

Hoplla

Shmand

Kaqkavall

Krip

Makaronat I zin si gjithmon

Me nje tigan gjet pak vaj dhe e fergon pak hudhren (ma pak se nje minut) ja shton spinaqin e fergon pak derisa spinaqi te zbutet ja shtojm hopllen shmandin e lem te zihet per 2 ose 3 min I kalojn ne blinder, makaronat I kullojm I vem prap ne tenxhere ja gjesim sosin e pregaditur ja shtojm edhe kaqkavallin dhe I servojm ne pjat I zbukurojm edhe me pak kaqkavall.


Fjalet kyqe : makarona  spinaq  gatuar  alba  rrahmani  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Kurabie
Pogaqe te vogla nga Nexha Prebreza-Osmani
Torte me banane