Krofne nga Egzontina Ismaili
Krofne nga Egzontina Ismaili

Krofne nga Egzontina Ismaili

Kuzhint.com

PERBERSIT :

  • 1 gote qumesht
  • 1/2 e gotes sheqer
  • 1 pako maja ose kfasac
  • Miell sipas nevojes
  • vaj per fergim

PERGADITJA ;

Nje gote qumeshte e nxehim pak( e vokem ) pastaj ia qesim gjysem gote te ujite sheqer dhe kfasac nji pako te vogel.

Te gjitha keto perbers i gatuajm bashke dhe e bejm nje brume dhe pastaj e lene me ardh se paku nji ore e gjysme.

Pastaj brumin e thallojm me tollojs jo shume duhet me qen nje pet pak ma i trash dhe pastaj ia japim formen me gote te qajit si ne foto.

Pastaj i fergojm ne vaje te nxeht.


Fjalet kyqe : brumera  krofne  egzontina  ismaili  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

QOFTE  ME PERIME
Mish lepuri në furrë
Kunguj të mbushur me oriz