Krepa të vogla me salmon te terur
Krepa të vogla me salmon te terur

Krepa të vogla me salmon te terur

Kuzhint.com

Perberesit:

3 Luge gjelle miell,

120 ml Qumesht,

Pak krip,

20 gr Buter,

80 gr Djathe i i bute,

200 gr Salmon i terur.

Pergaditja:

Per brumin marrim miellin me vezen, qumeshtin dhe kripin i qesim ne nje ene.

I perzim me tel kuzhine pastaj e mbulojme enen dhe e lem brumin te pushoj per 10 minuta.

Djathin e bute se bashku me mjalten, senf dhe kripen i perzim pastaj ia shtojme edhe kopren e prer imet.

Nga brumi i pergaditur bejme 4 Crepes dhe i lem per 30 minuta te ftohen.

Crepes i lyejm me masen e perzier me djathe i vendosim salmonin dhe bejme role.

Secilen Crepes e presim ne 3 pjese dhe e vendosim ne pjate per ti shërbyer.


Fjalet kyqe : gjellera  mini  crepes  salmon  terur  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Melemi  për hemoroide
Kube me qumesht (Torte ditelindje per femije)
Biskota form guace nga tegatuajm