KREMI ÇUDIBËRËS
KREMI ÇUDIBËRËS

KREMI ÇUDIBËRËS

Kuzhint.com

Receta (ekskluzive) e sotme është padyshim nga më të mirat që kam botuar deri më sot në faqe.

Bëhet fjalë për një krem magjik që nuk lë më gjë pa shëruar: Hidraton buzët dhe duart e plasaritura nga i ftohti. Zbut dhe kuron thembrat e çara, bërrylat dhe gjunjët. Hidraton në thellësi çdo pjesë të trupit. Është mëse i përshtatshëm për buzët, si lip balm. Qetëson lëkurën e djegur nga dielli. Është antiseptik për plagët dhe rrjepjet e lëkurës. Lufton lëkurën e thatë të kokës etj. , etj. Përbërësit që do të nevojiteni: *1/2 filxhani vaj organik arrë kokosi *1/2 filxhani vaj ulliri organik *2 lugë (supe) dyll blete të pastër *3-4 kapsula vitamine E *20 pika vaj esencial livandoje *10 pika vaj esencial limoni *10 pika vaj tea tree (pemë çaji) Vaji i arrës së kokosit është një hidratues natryral dhe antibakterial.

Vaji i ullirit ka një sërë vetish antioksidante dhe anti-inflamatore.

Livandoja ka veti qetësuese.

Limoni pastron në thellësi.

Tea tree (pema e çajit) ka veti antibakteriale.

Ndërsa vitamina E është e njohur për vetitë e saj antioksidante dhe jo vetëm kaq.


Fjalet kyqe : keshilla  kremi  qudiberes  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Torte e shijshme dy ngjyrshe
Torte me kafe  turke
Eklera gatuar nga Kadire Hashani