Kifle te shpejta
Kifle te shpejta

Kifle te shpejta

Kuzhint.com

Perberesit:

*3 luge sheqer

*200 gr gjalp

*1 gote qumesht i vaket

*700 gr miell ose sipas nevojes

dhe 2 lug maja

Pergatitja:

Per mbushje mund te perdorni nutella ose qfar te deshironi

Marrim nje en dhe nga perbersit e me siperm bejme brumin dhe e leme te vij per afersisht 1 ore.

Pasi brumi eshte gati e ndajme ne dy gjysema brumin dhe bejm nje rreth dhe fillojme duke e prer qe te bejme kiflet dhe ate duke i vendos qokollad ne mes

Pasi te kemi perfundu me te gjithe brumin sipe i lyejm me te verdhen e vezes dhe i leme qe te vijne edhe pak deri sa te ngrohet furra.

Ngrohim furren ne temp.. 180 grad C dhe i pjekim per 30 min...


Fjalet kyqe : brumera  kifle  shpejta  foto  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Embëlsirë me miellë misri
Supë me pulë
Petulla ne vaj