kifle te mbushura ( Te gatuara nga Lola Demi)
kifle te mbushura ( Te gatuara nga Lola Demi)

kifle te mbushura ( Te gatuara nga Lola Demi)

Kuzhint.com

Per brumin

Gjys gote kos

1 lug te mesme kryp dhe nje sheqer

1 vez vetem e bardha e vezes te verdhen na duhet per lyrje ne fund

Dhe nje lug maj te bukes ose frische hefe i thon ktu ne gjermani.

I perzin te gjitha deri sa brumi te merr formen pastaj e len brumin me ardh ni ore ose nvaret sa vonon.

Per mbushjen Djath Majdanoz Mbasi te vije brumi i ndan kuleq te vogel ne dy anet i pren kapak me thik dhe ne mes e qet djathin me Majdanoz pastaj i palon petet.

Ne fund i lyn me te verdht e vezes dhe i qet permbi fara te vajt te zi.


Fjalet kyqe : brumera  kifle  mbushura  gatuara  lola  demi  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Tatlia me lengë portokalli
Salsa Hummus
Ja per cfare mund ta perdoreni vajin e kokosin