Kepurdha te embela
Kepurdha te embela

Kepurdha te embela

Kuzhint.com

Perbersit; 1- 1 pako xhelatinë 2- 800 gr çokollatë e copëtuar të bardhë 3- Krem 1/2 serup i lagësht mund 4- 8 lugë (supë) e lëngjeve të frutave Përgaditja: 1.

Përgatitja xhelatinë sipas udhëzimeve të pakos duke vendosur mënjanë. 2.

Tretim 500 g çokollatë te bardhë në një ene të madhe. 3.

Shtojm kremin, përzierje mirë, shtoni lëng frutash sipas deshires dhe xhelatinën e tretur.

Perziej mire masen dhee vendosim te ftohet ne frigorifer për 12 orë. 4.

Heqim brumin nga frigoriferi, bejme toptha me duart dhe i vendosim mënjanë. 5.

Për ti mbeshtjelle topthat, shkrihet 300 g çokollatë të bardhë në një en pastaj, . 6.

Rrokullisim topthat në çokollatë të shkrirë dhe i vendosin në një skarë që të thahet ose(kullojse si telli i furres) Ju beft mire!


Fjalet kyqe : embelsira  kepurdha  embela  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Bëjeni vetë pijen me elektrolite
Biskota me forma per femije nga tegatuajm
Oktapod i marinuar