Keke me karamel dhe arra
Keke me karamel dhe arra

Keke me karamel dhe arra

Kuzhint.com

  • 5 ve
  • 18 luge sheqer
  • 12 luge miell
  • 1 pluhur per pjekurina( pecive)
  • 1 gote vaj
  • 1 gote qumesht
  • 1 kakao
  • 200gr karamel por bene edhe qokollad nese nuk keni

Pergaditja:

Se pari iperzijen vezet pastaj shtojm te gjithe perbersit e tjere dhe masen e fituar e qesim ne tepsi te lyer me yndyre dhe e pjekim ne temperature 180-200*C

Pasi te pjeket dhe te ftohet torta e shpojme ne disa vende dhe i hedhim Karameli ose qokoladen e shkrire siper kekut dhe e dekorojm me arra te coptuara

Ju beft mire


Fjalet kyqe : embelsira  keke  karamel  arra  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Torte çokolatë (lava cake)
Akullore e shpejt me dredheza
Choco-Muffins me mascarpone