Kekë të vegjel
Kekë të vegjel

Kekë të vegjel

Kuzhint.com

Perberesit:

10 luge miell qe fryhet vete ose miell 00 te perzier me pluhur fryres,

1 tas i vogel me cokokrem.

Pergaditja;

Perziejme te gjithe perberesit dhe ndajme brumin ne format e posacme.

Siper mund ti hedhim amareta te thermuara, lajthi te copetuara, grimca cokollate te bardhe etj.

I pjekim ne 180 grad C

Ju bert mire!!


Fjalet kyqe : embelsira  vegjel  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Kroasan
Biskota me gjem kajsie
Si të dallojmë peshkun e freskët?