Kekë laraman nga Brunilda Nuhu
Kekë laraman nga Brunilda Nuhu

Kekë laraman nga Brunilda Nuhu

Kuzhint.com

Përbërsit:

1 got kos,

1 got sheqer,

Pak mjalt,

1 lugë sod bikarbin,

gjalpë 50gr,

2 lugë kakao,

3 gota Miellë.

Përbërsit:

Perzien te gjithe perbersit se bashku perveq kakaos ne nje en te thelle dhe nga masa e fituar ndahet ne dy pjes ku njere pjes ia shtojm kakaon dhe tani te dy masat e fituar qiten siper njeratjetres ne nje tepsi me form te lyer me gjalp dhe pjeket ne temperatur 180 grad.


Fjalet kyqe : keke  kakao  brunilda  nuhu  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Fete Pule (shnicla)
Keshilla per gatim: Si te kete shije akoma me te mire lulelakra?
Zëvendësoni kafen e mëngjesit me lemg limoni