Kastraveca të mbushur turshi
Kastraveca të mbushur turshi

Kastraveca të mbushur turshi

Kuzhint.com

Perberesit:

8 Kastraveca te medha turshi,

1 Spec i kuqe turshi,

150-200 gr Djathe feta ose cream cheese,

2 Luge gjelle qumesht 10% yndyre,

Nje luge qaji mustard,

200 gr Karkaleca (te konservuar),

Qepe te reja vetem pjesa e gjelber.

Pergaditja:

Kastravecat i pergjysmojme per se gjati dhe me nje luge gjelle ia largojme pjesen e bute ne mes.

Specin e presim ne katrore shume te imet.

Djathin e perzim me qumeshtin, specin, karkalecat e kulluar, mustarden, kripen dhe qepen e prere imet.

Me kremin e pergaditur mbushim kastravecat dhe i vendosim ne pjate duke i dekoruar siper me pak qepe te reja te prera imet.


Fjalet kyqe : sallata  kastraveca  turshi  mbushur  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Brownie i mbushur me kokos
Krepa me cokolad
Torte me jogurt dhe keksa