Ilaqë natyral kunder kollitjes tek femijet dhe te rriturit
Ilaqë natyral kunder kollitjes tek femijet dhe te rriturit

Ilaqë natyral kunder kollitjes tek femijet dhe te rriturit

Kuzhint.com

Ilaqë (bare popullor) natyral kunder kollitjes tek femijet dhe te rriturit

Per pergaditjen ju duhen dy qepe te prera ne katrorë te cilat i hedhim ne nje kavanoz dhe siper i hedhim sheqer deri sa te mbulohet tere siperfaqja siper qepeve.

Mbyllim kapakun dhe e tundim kavanozin disa here pastaj e lem ne nje vend te qendroj 12 ore.

Te konsumohet disa here mbrenda dites nga nje luge gjelle.

Keshille: pergaditeni ne mbremje qe ta konsumoni heret ne mengjes.. Te perdoret 3 dite.


Fjalet kyqe : keshilla  ilaqe  natyral  kunder  kollitjes  femijet  rriturit  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Musak me salc beshamel
Byreke i shijshem me mishe
Tri menyra si ta largojme mykun pa toksina