Humbni 3 kg në 5 ditë me lëng majdanozi
Humbni 3 kg në 5 ditë me lëng majdanozi

Humbni 3 kg në 5 ditë me lëng majdanozi

Kuzhint.com

Nëse dëshironi të humbni tre kilogramë për pesë ditë, pini këtë lëng të përgatitur nga majdanozi, pak ujë dhe një limon. Kjo pije fenomenale ju ndihmon të humbni kilogramët shtesë.

Lëngu i freskët nga majdanozi posedon përbërës që ndihmojnë qarkullimin e oksigjenit në organizëm dhe nevojitet për funksionimin normal të gjëndrave të veshkës dhe tiroideve.

Majdanozi është i shkëlqyeshëm edhe kundër gurëve në veshka, e ndikon edhe te shëndeti i syve.

Por, kini kujdes, mos e teproni, pasi që mund të hasni në telashe me sistemin nervor.

Kur flasim për humbjen në peshë, është i përdorshëm nëse kombinohet me lëngjet e tjera.

Përgatitja:

Shtrydhni lëngun e e gjysem limonit, e më pas në blender shtoni edhe 30 gr majdanozin ose edheme shum si te deshironi, më pas shtoni 150 ml uje.

Kjo mase t shtrydhet mire me shtrydhese elektike ose blender derisa te bluhet mir najdanozi.

Lëngune pregaditur ta pini në mëngjes në lukthe të zbrazët për pesë ditë, e më pas ju nevojitet të bëni nje pauzë dy javore (14 ditë) dhe pastaj filloni perseri,


Fjalet kyqe : keshilla  humbni  dite  leng  majdanozi  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Oriz me bizele
Torte e bardhe me çokolate
SUPE ME SELINO