Gurabija të shijshme me arra
Gurabija të shijshme me arra

Gurabija të shijshme me arra

Kuzhint.com

Pergaditja ;

Ne nje en qesim 1 gote lenge fanta, 1 gote me sheqer, 1 gote me vaj, 2 luge te vogla te kafes sote bikarbon, pak arra dhe i perziejm mire, pastaj ia shtojm edhe miellin derisa te formohet nje brume jo shume i forte dhe pasi ta kemi fitu brumin e deshiruar me nje luge marrim nga brumi dhe i qesim ne tepsi biskotat.

Pasi ti renditim te gjitha ne tepsi me nje gote te vogel ia bejm siper formen biskotave qe te duken si ne foto.

Nese vertet i gatuani ateher ju befhin mire!


Fjalet kyqe : brumera  biskota  arra  lulja  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Ushqimet e para për foshnjën tuaj
Nje diet 7 ditor me grejfrut per te humbur peshe
Pulë me salcë domatesh dhe borzilok