Gurabija  nga Vesa Nina.
Gurabija nga Vesa Nina.

Gurabija nga Vesa Nina.

Kuzhint.com

Perbersit:

  • 1 gote sheqer.
  • 1 gote qumesht..
  • 1 gote margarin e shkrir.
  • 1 veze
  • 1 sheqer vanill dhe
  • 1 peciv...
  • mielle deri sa brumi te merre formen jo shume I fort e as shum I bute

Pergaditja:

Nga perbersit e mesiperm e gatuajm nje brume jo shumete fort por edhe jo shume te bute dhe nga masa e fituar formojme gurabija me duare si ne foto pastaj i renditim ne nje tepsi te lyer me gjalpe jo afer njera tjetres dhe i shpojm te gjitha me pirun.

Pasi te kemi perfundu me te gjithe brumin tepsin me gurabia e fusim ne furre te parangrohur ne 200 grade qe te piqen derisa te marrin nje ngyre te arte te deshiruar.

Gurabia te gatuara nga--Vesa Nina


Fjalet kyqe : embelsira  gurabija  vesa  nina  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

KOKOS BAJADERA
Ja si mund të masni se sa shpageta nevojiten për një porcion (Video)
Bukë me hudhër dhe djath