Gurabija me portokallë dhe kokos nga Suada Alili Deari
Gurabija me portokallë dhe kokos nga Suada Alili Deari

Gurabija me portokallë dhe kokos nga Suada Alili Deari

Kuzhint.com

Përbërsit e recetës :

1 portokall i ngrire, 1 pecivo 1 vanill dhe 3 vez, 1 paqet kokos, 3 filxhana sheqer (filxhanat pak me te mdhej se filxhanat per kafe turke, 3 filxhana vaj dhe, mielle sipas nevojes

Pregaditja e recetës :

Me perbersit e me siperm e gatuajm brumin pastaj marrim brumi dhe me tollojs e formojm nje pete jo shume te trashe dhe nga peta nxjerrim forma te ndryshme te gurabijave si ne foto i renditim ne tepsi te shtruar me leter apo te lyer me vaj dhe i pjekim ne 200 grad.


Fjalet kyqe : brumera  gorobia  portokalle  kokos  suada  alili  deari  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Biskot me mjaltë, për një mëngjes të përkryer
Pasha qofte
Biskota te shendetshme(Shtrudlle)