Gurabia me fruta te thata nga Kaltrina Berisha
Gurabia me fruta te thata nga Kaltrina Berisha

Gurabia me fruta te thata nga Kaltrina Berisha

Kuzhint.com

Per brumin nevoiten :

150 gr margarin,

1got sheqer pluhur,

1vanilli,

mille sipas nevojes

E pergaditim brumin me keta perbers dhe me shtrythsen e limonit bejm format si ne foto por mrendaqdo biskot te bere duhet me i mbushe me;

5 kajsija te thata,

5 fiq te that,

1got rush i that,

1got e qait arra dhe ni got qaijt copza qokollade qe krejt keto duhet qe ti coptojm ne copa te vogla dhe ti perzijm mire se bashku pastaj ti mbushimbiskotat dhe te mbushura i renditim ne tepsi dhe i pjekim ne 180 grad pastaj kur pjeken i qesim siper sheqer pluhur

Me kete ia jepni formen biskotave


Fjalet kyqe : brumera  gurabia  biskota  mbushura  fruta  thata  kaltrina  berisa  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Si ta prëgatitim shurupin e trëndafilave
Kek me kos dhe kakao
Embelsire me luleshtrydhe