Gullash i shpejt
Gullash i shpejt

Gullash i shpejt

Kuzhint.com

Përbërsit e recetës :

500 gr mish viçi, 4 qepë, 5 lugë pure domatesh, vaj, piper i kuq, 2 lugë miell, 2 lugë erëza të thata, majdanoz, kripë dhe piper i zi, patate te ziera

Pregaditja e recetës :

Gullashe te pergatitur nga Bardhe Buçaj

Mishi ndahet në katror pak më të vegjël dhe vihet në vaj të nxehtë që të skuqet nga të gjitha anët.

E ulni temperaturën dhe shtoni qepët në tigan.

I shtohet ujë dhe lihen ne zjarrë të ngadalët deri sa mishi të zbutet.

Trazoni piperin e kuq, miellin me pak ujë, shtoni puren e domates, erëzat, kripën dhe piperin.

Në fund shtoni majdanozin.

Gullashin mund ta shoqroni me patate te ziera si ne foto ose si te deshironi ju

Ju bëftë mirë!


Fjalet kyqe : gjellera  gullash  shpejt  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Krem supë me kungullë për fëmijë1 vjeq
Qofte me mishë viçi në salcë
Toptha me mishe te bluar te servuara ne pjate me pilaf dhe salce nga tegatuajm