Fole lajthishe
Fole lajthishe

Fole lajthishe

Kuzhint.com

Perbersit

2 dl uj

200 gr sheqer

150 gr gjalp ( apo margarin )

100 gr qokollad

150 gr lajthi te bluara

250 gr keksa te bluar

lajthi te bluara

Pergatitja

Ujin sheqerin gjalpen dhe qokolladen e vloni ne nje ene te pershtatshme.

E largoni nga zjari dhe i shtoni keksin dhe lajthit.

Kur mas eshte ftof me duar te lagta formoni toptha te madhsis te arres, pastaj i valavitni ne lajthit e bluara, me gishtin treguesi shtypni topthat dhe pastaj u mbushni nutellen me shpric.

Mos u beni merak pse jan te buta te nesermen forcohen ato edheateher mundeni me ia qite nutellen.

Perpos qe jan shum dekorative jan edhe shum te shijshme.


Fjalet kyqe : embelsira  fole  lajthishe  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Gjoks bibe (qure) ose pule me perime
Qofte me patate ne furre nga  Kaltrina Berisha
Nazlifatme gatuar nga Elmira  Abdul Dezlili