Embelsire me pudinge
Embelsire me pudinge

Embelsire me pudinge

Kuzhint.com

Embelsire me pudinge e pergaditur nga Lulja La

  • 4 veze.
  • 2 peciva.
  • 1 sheqer vanil,
  • 2 gotate ujit me vaj,
  • 2 gota me jogurt,
  • 2 gota me sheqer,
  • 2 pudinga te vaniljes,
  • 2 luge kakao.
  • mielle deris te trashet brumi si per keke por jo shume.

Pergaditja;

Me te gjithe perbersit e me siperm perveq kakaos e formojm brumin per torte pastaj brumin e ndajm ne dy pjes ku njeres pjes tani ia shtojm kakaon e perziejm qe masa te behet si zeber e qesim ne tepsi te lyer me vaj dhe e pjekim ne temperatur 200 grad per 8 minuta

Derisa te pjeket pjesa e pare pak pergaditim pudinun e vaniljes sipas udhezimeve qe shkruan ne pako dhe menjeher pas 8 minutave pjekje te tortes ia qesim siper 3/4 e pudigut e rrafshojm mire dhe menjeher siper ia qesim edhe pjesen tjeter te brumit mbi puding dhe prape e vendosim tepsin me torten ne furre per tu pjekur ne te njejten temperatur per 30 minuta .

Pasi te pjeket torte e lyejm siper me pudingun e mbetur dhe e dekorojm si ne foto ose sipas shijjes qe keni.


Fjalet kyqe : embelsira  embelsire  pudinge  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

 Embelsir me biskota dhe puding
Torte "NIKA"
Nje diet 3 diteshe per ti humbur 2.5 kg