Embelsir me kanell e pergaditur nga tegatuajm
Embelsir me kanell e pergaditur nga tegatuajm

Embelsir me kanell e pergaditur nga tegatuajm

Kuzhint.com

Perbersit:

2 Veze, 1 gote leng vishnje, 1 gote vaj, 2 luge te gjelles sheqer, 1 Peciv, 1Vanil, 2 luge te gjelles miellë, 2 luge te gjelles kakao, 100 gr rrush i that, 1 luge e mesme kanellë, 1 puding vanilje, 300 ml lengë vishnje

Pergaditja:

Marrim nje ene te thelle dhe rrahim vezet me sheqer, vanilje dhe peciv.

Pastaj shtojm lengun dhe vajin duke i perzier vazdimisht me tel kuzhine ne fund hedhim edhe perbersit e tjer si;2 luge te gjelles miell, 2 luge te gjelles kakao, 100 gr rrush i that dhe 1 luge e mesme kanell deri sa masa te formesohet dhe e pjekim ne tem. 180 grad.

Pastaj pergadisim krem vaniljen ose nje puding vanilje me 300 ml leng vishnje njelloj si pudingat tjer dhe pasi te ftohen masat ia hedhim siper tortes.

Mund ta dekoroni sipas deshires ne kete rast ne e kemi dekoru me kokos.

Ju beft mire!


Fjalet kyqe : embelsira  embelsir  kanell  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Mufinssa me eurokrem
4 produkte ushqimore që përshpejtojnë plakjen
Mask at home against acne conditions