Dolma me kungulleshka
Dolma me kungulleshka

Dolma me kungulleshka

Kuzhint.com

Përbërsit e recetës :

1 kg kungulleshka, 2 qepe dhe mishe te blura, 1 filgjan oriz, biber dhe kripe, domate ne rende, 2 gota uje

Pregaditja e recetës :

Dolma me kungulleshka nga Kaltrina Berisha.

Ne fillim pergaditim sosin me, 2 qepe, mishe te blura,, 1filgjan oriz, biber, domate ne rende, kripe duke i ferguar mire pastaj marrim dhe i ndajm kungulleshka ne 2 pjes dhe mesin ia qelim për ti mbush me masen me mishe.

Pası ti mbushim i renditim ne tengjere ose tepsi pak ma te thelle dhe ia qet 2 gota uje te nxet ose lenge mishitnese keni dhe për 20 minuta i zijm dhe pastaj i shtin ne furre me tepsi deri sa të skuqen.


Fjalet kyqe : dolma  kungulleshka  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Bajandera me dy shtresa
Soda e bukës kushton pak por vlen shumë!
Torte e mbushur me krem